Історія гімназії

Наша гімназія має багату історію і розпочалася вона восени 1920 року після закінчення Громадянської війни.

В будівлі, яка належала приватній жіночій гімназії В.А.Морозовської (за адресою вул. Рози Люксембург, 34) була відкрита Полтавська шоста трудова школа імені Івана Яковича Франко. В ці роки в нашій школі працювали чудові педагоги, це видатні вчителі – математики Ф.А.Ільїн та Г.Е.Березняк, вихованець Московського університету – географ Н.Г.Максимов, лауреат Академії мистецтв-професор М.М.Гужавін та його дружина О.Й.Гужавіна яка також закінчила Академію, композитор Ф.М.Попадич, професор, композитор, вчитель  співів та танцю В.М.Верховинець, художник – пейзажист С.А.Розенбаум, найкращі гімнасти міста Стурре і Дубовик, учитель танців Джемшеров та інші.

IMG_9519

Після закінчення Великої Вітчизняної війни  в 1954 році шоста школа переїхала до нового приміщення по вул. Куйбишева, 3. На цьому місці в будинку Старицької Н.О. була розміщена жіноча гімназія Старицької Н.О., яка проіснувала з 1908 по 1919 рр., де працювали правнучки О. С. Пушкіна та внучаті племінниці М.В. Гоголя –  Н. М. і М. М. Бикови.

IMG_9518

З 1954 року школу закінчило 5 900 полтавців, з них – 585 медалістів. Серед них – уславлені імена Героя Радянського Союзу Миколи Стадничука, відомого українського поета Євгена Кривенка. Педагоги гордяться випускниками, які захистили докторські дисертації і внесли свій вагомий внесок у розвиток сучасної науки. Це Сергій Безшапочний, Олег Ємець, Віктор Дубіщев, Олег Цебержинський, Ірина Молдовська, Марина Гриньова.
У гімназії славні традиції, їй є чим гордитися. Перші 22 роки свого існування вона називалася «школою Єрмакової» і була однією з кращих у Полтаві. Директор Зінаїда Микитівна Єрмакова, великий ентузіаст педагогічної справи, працювала в єдиному творчому пориві – зробити заклад високих педагогічних вимог, високої духовної культури, надзвичайно багатих та цікавих традицій. Їй вдалося це в Ідеалі, бо поруч працювали талановиті вчителі, які віддавали учням свої знання, свої душі і серця. Їх добре пам’ятає не одне покоління випускників. Це Олександр Пантелеймонович Руденко, Леонід Аврамович Мельник, Наталія Василівна Брик, Людмила Львівна Кононович, Лідія Костянтинівна Турчаніна, Леонтій Йосипович Мозок, Надія Денисівна Заболотна. Людмила Михайлівна Нікітіна, Зіновій Самойлович Гауфберг, Лідія Іванівна Лук’янець, Лідія Гнатівна Глуходед. Вони були яскравим прикладом, як треба працювати, як ростити і плекати людинний сад, який потім дасть такий чудовий урожай.

IMG_9513

Історія школи її минуле і сьогодення були збережені Мельником Леонідом Аврамовичем – засновником художнього музею. Клопітка праця Мельника Л.А., його доньки Мельник Л.Л. та однодумців дає нам можливість зазирнути в минуле, відчути на собі вирування тих подій.

В школі Громовою О.В. був створений тіньовий та ляльковий театри. Драматичний гурток в різні роки очолювали вчителі мови і літератури А.П.Платова, О.В.Пальваль, Е.С.Матосова,  Н.М.Тюріна, Л.Л.Мельник
Шоста школа завжди була престижною, і ось уже впродовж багатьох  років не втрачає велику популярність серед учнів та батьків міста: з усіх його куточків і навіть з приміських сіл топчуть сюди стежину діти, спраглі знань і творчості.

IMG_9515

Ішли роки, змінювались покоління учнів, вчителів, приходили нові директори, а саме:
• 1954 – 1976 р. Єрмакова Зінаїда Микитівна,
• 1976 – 1982 р. Бертовська Галина Станіславівна,
• 1982 – 1985 р. Кашперська –Матосова Олена Семенівна,
• 1985 – 1994 р. Дробязко Анатолій Віталійович,
• 1994 – 1996 р. Горбаньова –Таран Наталія Миколаївна,

• З 1996-2017 р. директор гімназії Мирошниченко Людмила Олексіївна,

• З 2018 р. директор гімназії Дяченко Світлана Володимирівна.

Школа пишається досягненнями своїх вихованців – Лариси Безобразової – кандидата філологічних наук, Володимира Шейка – диригента, заслуженого діяча культури України, художників – Анатолія Щербака, Володимира Мозока, Ліни Шинкаренко, поетеси Марії Бойко, журналістки – Наталії Святцевої, журналістів – Романа Скрипіна, Андрія Цилікова, чемпіонів Української Федерації спортивного танцю Олега Шика та Анни Фернебок, акторів Ігоря Ейдельмана, Олени Турас, Сергія Прокоповича.

У славне сузір’я науковців, діячів культури та мистецтва гармонійно вплітаються імена відомих полтавських лікарів Олександа Москаленка, Володимира Печерицій, Максима Дейнеки, Василя Оніщенка, Ольги Хорос, Юрія Гладуна, Тетяни Шилович, Олени Гордієнко, заслуженого будівельника України Євгенія Фернебока, заслуженого працівника освіти Просвєтова Станіслава Степановича, директора Полтавської школи № 5 Кловацького  В., військовослужбовця Олега Безверхнього, який серйозно вивчає історію свого краю і ділиться своїми знахідками з полтавцями. Цей список можна продовжити учителями гімназії  – випускниками нашої школи:
• Нерук (Батракова) Наталія Григорівна (алгебра, геометрія),
• Юхновець (Гулій) Алла Олексіївна ( біологія, анатомія),
• Гришко (Гуєва) Наталія Іванівна (математика),
• Усенко (Сухар) Інна Леонідівна (математика),
• Книш (Свінцова) Олена Іванівна (початкові класи),
• Крюкова (Челембій) Олена Юрівна (математика),
• Коваленко Наталя Василівна (математика),
• Бражнікова Олена Станіславівна (математика),
• Громова Тетяна Миколаївна (образотворче мистецтво),
• Родіонова (Шаульська) Валентина Володимирівна (практичний психолог).

Сьогодні Полтавська гімназія №6- це 31 клас з поглибленим вивченням окремих предметів. В гімназії працюють профілі:
–    математичний;
–    гуманітарний ( з поглибленим вивченням англійської та німецької мови);
–    історико-правовий.