Міжнародна співпраця Ліцею №6 “Лідер” Полтавської міської ради

«Україна в моїм серці назавжди!» – ці слова стали гаслом, під яким пройшла зустріч «Синергія таланту і патріотизму – платформа для культурної дипломатії успішних жінок полтавського краю», організована Полтавською торгово-промисловою палатою. Зустріч відбулася 26 жовтня 2021 року, і принесла не лише корисний досвід у співпраці нашого закладу з відомими діячами Полтавщини по всьому світу, а й справжню насолоду для душі.

Полтавський край об’єднав  успішних жінок, які, незважаючи на відстань, залишилися глибоко інтегровані в українську діяльність, своєю творчістю, культурним внеском та громадськими ініціативами прославляють Україну на світовому рівні.

Наші ліцеїсти були глибоко вражені тим, на заході якої значимості їм вдалося представити свій заклад. Адже на зв’язку були Австралія, США, Індія, Туреччина, Італія, а прекрасні українки, очі яких світилися, коли вони розповідали про свій досвід популяризації культури України у своїх галузях, це:

Людмила Касьяненко – заслужена артистка України, у минулому солістка Полтавської обласної філармонії, об’єднала усіх присутніх піснею А. Матвійчука «Україна в моїм серці назавжди», в далекій країні популяризує один з найвизначніших видів мистецтва – українську пісню(м. Далас);

Наталія Пошивайло-Таулер, віцепрезидент Світового Конгресу Українців в регіоні Південної півкулі, голова відділу Союзу Українок Австралії, у професійному середовищі менеджер з тендерних проектів у Технологічному Інституті Бокс Хіл. Презентувала життєвий шлях українців полтавського краю у еміграції, що вилилося в історію зі щоденника 12-річної дівчинки з Полтавщини в книзі Мемуарів «Через Вогонь Над водою» (Австралія, Мельбурн);

Людмила Шимко – голова та ідейний лідер ГО «Чорноморська Асоціація Українців», що заслужила своє визнання навіть МЗС України (Туреччина, м.Самсун);

Євгенія Петрова – Голова Світової Федерації Українських Жіночих Організацій, член Ради директорів Світового Конгресу Українців, Світової управи Світової Федерації Українських Жіночих Організацій (СФУЖО) з українськими жіночими організаціями в Австралії, Європі та Північній Америці.

Марина Акрам – співзасновниця української громади в Індії, поетеса, учасниця Першої Міжнародної Асамблеї «Українка у світі», приуроченої до 70-ліття СФУЖО (Львів, 2019), автор українських пісень, народжених в Індії. Для ознайомлення з культурною спадщиною України, професійно робить переклади світових шедеврів української класики (такої як «Щедрик» М.Леонтовича) на мову хінді.

Тамара Позднякова – Президент Асоціації «Україна Плюс» (Італія, м. Ераклея Марс), голова ГО «La Rondine APS» (ГО соціальних акцій «Ластівка» у Північній Італії), радник Полтавської торгово-промислової палати.

Микола Іванович Степаненко – учений- мовознавець, літературознавець, публіцист, педагог. Доктор філологічних наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України, діяч науки і техніки України, член Національної спілки журналістів України, член заслужений Національної спілки письменників України.

Марійка Бойко — поетеса, журналіст, громадський діяч. Заслужений діяч мистецтв України, Кавалер Ордену княгині Ольги III ступеню.

Наталія Май, заслужена артистка України, керівник творчого центру Н. Май Полтавського міського будинку культури, директор благодійного фонду сприяння розвитку культури та підтримки обдарованих дітей та молоді «Горлиця», директор Всеукраїнських та міжнародних фестивалей естрадної пісні, волонтер.

Анастасія Щербатюк та Софія Мариноха, учні 10 та 11 класів Ліцею №6 «Лідер» Полтавської міської ради та заступник директора Ольга Біліцька.

Модератор заходу Валентина Вождаєнко – голова Комітету з питань туризму культури та інновацій при Полтавській ТПП, начальник відділу інновацій та розвитку Полтавської ТПП, заслужений працівник культури України.

На цій зустрічі ми з любов’ю презентували роботу ліцею №6 «Лідер» та передали вітання від нашого закладу, що мріє укласти партнерську угоду про закордонну співпрацю.  Цей досвід наблизив нас до жінок, чиї імена звучать на світовому рівні. Маємо надію, що популяризація української культури буде процвітати по всьому світу, а ми по мірі своїх можливостей будемо намагатися цьому сприяти. Наше покоління пишається своєю культурною спадщиною, та вдячне, що навіть в складних умовах далеких країн наші видатні полтавчанки не опускають руки, а роблять все можливе, щоб славна Україна була гідно оцінена та сприймалася у світі зі своїми традиціями, мовою, гостинністю як європейська держава.