Узагальнюючий урок з теми “Галицко-Волинське князівство” для 7-го класу

Охоплює різнорівневі завдання з даной теми. Тематичне оцінювання дає можливість перевіріти рівень знань учнів та диференційовано підійти до їх оцінювання.

aa98de8ade9943822193665e5f996283

Мета. Узагальнити й систематизувати знання учнів про виникнення та розквіт Галицько-Волинського князівства, розвивати вміння добувати та використовувати необхідну інформацію з історичних джерел, виховувати толерантне ставлення один до одного та почуття патріотизму, інтересу і поваги до історичного минулого своєї держави.

Очікувані результати

1.Повторення засвоєних знань

2.Вминня працювати в команді

3.Розвивати вміння само і взаємо оцінювання

4.Ознайомитися з новою інформацією з теми

5.Закріпити тему з використанням музейного матеріалу

Тип уроку: повторювально-узагальнюючий з елементами музейних експонатів.

ОБЛАДНАННЯ: історична карта, ілюстративний матеріал, мультимедійний проектор.

Хід уроку

1.Оргмомент

Доброго дня, шановні діти. Сьогодні ми з вами підсумовуємо набутті знання по темі Галицько-Волинська держава.  нашого уроку є те, що ми використовуємо музейні експонати нашого краєзнавчого музею.

2.Самостіна робота учнів (ділимо клас на команди)

Задача

У середині 12 століття на Русі було 15 великих князівств.

На початку 13 століття – князівств.

У 14 столітті-250 князівств

Якій мінус феодальної роздробленості виявився у цьому процесі

Чи може поєднуватися феодальна роздробленість з культурним підйомом

3.Тестова перевірка(взаємоперевірка за допомогою ключа слайд)

1.Коли Данило Романович отримав королівський титул:

А)1253

Б)1254

В)1264

Г)1265

2.З ким зустрілося у битві галицько-волинське військо у 1245 році під Ярославом:

А)з угорцями и поляками

Б)військом німецьких лицарів-хрестоносців

В)військом хана Батия

3.Яка з нижче названих подій сталася раніше:

А)Данило Романович подорожував у Золоту Орду

Б)монголи зруйнували Київ

В)Юрій Львович ступив на престол

4.Який фінал мала у 1245 році Ярославська битва:

А)переможця не встановлено, обидва війська розійшлися

Б)галицько-волинське військо отримало перемогу

В)галицько-волинське військо отримало поразку

5.Укріплення яких міст зруйнував Данило Романович на вимогу монгольських князів:

А)Володимира, Львова, Луцька

Б)Києва, Холма, Переяслава

В)Львова, Кременця, Данилова

6.Прочитайте уривок і позначте рік, коли відбулася описана подія:

«Що то шумить, що то дзвенить перед зорею ранньою Ігор полки свої повертає, жаль йому брата любого Всеволода. Бились день та бились і другій, а на третій, в південну годину, похилились Ігореві стяги…»

А)1183

Б)1185

В)1187

Г)1189

7.Позначте назву найдавнішого літопису, що дійшов до нас:

А)Аскольдів літопис

Б)Галицько-Волинський літопис

В)Київський літопис

Г)Повість минулих літ

8.Позначте назву князівства, стосовно якого в Київському літописі вперше згадується поняття Україна:

А)Волинське

Б)Галицьке

В)Київське

Г)Переяславське

9.За часів правління Лева Даниловича і Юрія Львовича які з на були столицями Галицько-Волинської держави:

А)Галич і Холм

Б)Володимир і Львів

10.Хто став королем Русі у 1253 році:

А)Юрій ІІ Болеслав

Б)Юрій І Львович

В)Лев Данилович

Г)Данила Галицький

11.Данило Романович об’єднав у Галицько-Волинській державі такі міста:

А)Чернігів, Київ, Переяслав-Хмельницький

Б)Новгород-Сіверський, Мукачево, Любеч, Чернігів, Краків

В)Холм, Луцьк, Теребовлю, Сянок, Данилов, Перемишль

12.Назвіть роки князювання Юрія І Львовича:

А)1325-1340

Б)1302-1312

В)1301-1308

Персоналії

Він був щедрим, милостивим і правосудним, через те безліч іноземців йому служило. Навчений був мов, багато книг читав, у церковному чині багато що виправляв,…. І навчаючи, зловір’я скореняв, а мудрості й правдивої віри навчав і вчити спонукав (Ярослав Осмомисл)

Був він самодержцем усієї Руської землі,…кидався був на поганих, як той лев,… і переходив в землю їх,… як той орел, а хоробрий був, як той тур, бо він ревно наслідував предка свого Мономаха    (Роман Мстиславович)

Сей же король був князем добрим, хоробрим і мудрим, який спорудив городи многії, і церкви поставив…, та братолюбством він світився був із братом своїм Васильком (Данило Романович)

Був кроткий, смиренний, незлобливий, справедливий, не загребущий, не лживий, злодійство ненавидів, а пиття не пив хмільного зроду. Приязнь же він мав до всіх, а особливо ж до братів своїх (Володимир Василькович)

Скласти історичний портрет (за вибором)

А)Юрія Львовича

Б) Андрія та Лева Юрійовичів

Робота з картою (на мульт.проектор)

Завдання

Показати на карті межі Галицько-Волинського королівства,

Показати Галичину, Київ,

Які держави були сусідами Галицько-Волинського королівства

Показати їхні межі на карті

Впізнати пам’ятки архітектури та образотворчого мистецтва (на мульт.проектор)

  1. Церква Святого Пантелеймона під Галичем
  2. Вежа в с.Стовп поблизу Холма
  3. Холмська ікона Богородиці
  4. Дорогобузька ікона Богородиці
  5. Успенський собор у Володимирі

Бліцгра (з використанням матеріалів Краєзнавчого музею)

(фото на мульт.проектор)

1.Визначити категорії населення що сплачували податки

2.Хто належав до привілейованих в Київський державі

3.Хто допомагав князю формувати державу і отримувати владу

 Хронологічна відповідність

1)1259 2)1264-1301 3)1270-1289 4)1272 5)1303

А)правління у Волинській землі князя Володимира Васильковича, ініціатора створення другої волинської частини Галицько-Волинського літопису)

Б)розорення Галицько-Волинської землі ордами Бурундая, були знесені укріплення у Володимирі, Луцьку, Львові, Кременці, Данилові

В)князювання Лева Даниловича у Галицькій землі. Приєднав до своєї держави Закарпаття та Люблінську землю

Г)утворення галицько-волинським князем Юрієм І Львовичем галицької православної митрополії)

Д)перенесення князем Левом Даниловичем столиці до Львова

Відповіді: 1)Б 2)В 3)А 4)Д 5)Г

Підсумковий етап

Учитель оцінює підготовку учнів, їхню здатність до самоосвіти, їхню активність, вміння застосовувати знання, які вони засвоїли на попередніх уроках.

Домашнє завдання

1.Повторити матеріал за підручником

2.Готуватися до контрольної роботи

Завантажити