Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

З 2014 року, в жовтні місяці, започатковано щорічне проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.

В цьому році місячник присвячено видатному українському педагогу- гуманісту, вченому  Василю Олександровичу Сухомлинському з нагоди 100-річчя від дня народження. Василь Сухомлинський приділяв велику увагу творчому розвитку кожної дитини, спираючись на загальнолюдські, громадянські цінності.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбувався під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини».

Шкільна бібліотека,як обов’язковий структурний підрозділ закладу загальної середньої освіти, є однією з ланок у системі формування творчого учня, найповнішого розкриття його здібностей і нахилів. Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек сприяв реалізації пріоритетів Нової української школи, зокрема формуванню покоління, яке здатне вчитися продуктивно розв’язувати проблеми сучасності, розвиваючи цінності громадянського суспільства.

В бібліотеці до уваги вчителів, батьків та учнів була організована розгорнута книжкова виставка «Великий педагог, великий добротворець»(до 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського), на якій були представлені зібрання творів педагога, окремі твори, література про нього, статті з газет  та журналів рекомендаційний список літератури «Шкільна бібліотека як центр розвитку дитини у творчій спадщині В. Сухомлинського». Один із розділів виставки включав збірки казок і оповідань автора.

Цікаво і змістовно пройшла літературна подорож «Казковий світ Василя Сухомлинського» , де  учні групи продовженого дня 2-х класів, подорожуючи і знайомлячись з казками великого педагога, вчилися відрізняти гарні вчинки від поганих, бути чемними, поважати старших, захищати менших , бути доброзичливими і людяними.

Створення релаксаційної зони в шкільній бібліотеці «Територія творчості» суттєво допомогло силами активних школярів організувати виставку дитячих робіт « Я – творча дитина», день бібліотворчості «Читаємо, малюємо, граємо», майстер-клас зі створення іграшок-саморобок та книжок-іграшок «Майстерня умілих рук» та виставку малюнків «Карнавал яскравих фарб».

17 жовтня в приміщенні обласної бібліотеки для дітей ім. П. Мирного   відбулася зустріч учнів (кл. кер. Шило Н.М.) з українським сучасним дитячим письменником Олександром Дерманським, який створив цілий фантастично- казковий книжковий світ для дітей. Письменник читав свої твори, спілкувався з читачами. Учні змогли придбати книги з автографом автора. Зустріч сприяла вихованню любові до читання, доброго художнього смаку, формуванню гуманістичного світогогляду та кращих особистих якостей.

В рамках місячника пройшла рейд- перевірка підручників «Підручник – твоє обличчя», та акція «Подаруй бібліотеці книгу з власним автографом»