Річний звіт про діяльність закладу

Звіт директора

Комунального закладу «Полтавська гімназія №6

Полтавської міської ради Полтавської області»

про підсумки освітнього процесу за 2019-2020 н.р.

Дяченко Світлани Володимирівни

Шановні батьки, учителі! Вітаю Вас у нашій гімназії.

Відповідно до законів «Про освіту» (2017 р.), та «Про загальну середню освіту» (2020 р.)  мета нашої гімназії:

• надати якісні освітні послуги;
  • сформувати ключові предметні компетенції;
  • допомогти дитині стати успішною.

Принципи розвитку гімназії:

• партнерські відносини з учасниками освітнього процесу;
  • відповідність суспільним запитам;
  • ефективність, результативність і економічність діяльності;
  • інноваційність та орієнтація на провідний європейський досвід;
  • відповідність міжнародним стандартам.

Освітній простір Полтавської гімназії №6 – це багатогранна складова простору Полтавщини, яка об’єднує 36 класних колективів, 1 037 вихованців та 69 педагогів.

У гімназії традиційно є профілі навчання: математичний,  філологічний (іноземна філологія), історичний.  З наступного навчального року вводимо українську філологію та інформаційні технології.

Виконавчий директор корпорації «Крайслер» Лі Якока говорив: «Конкурентноспроможність країни починається не у фабричному цеху чи інженерній лабораторії, а у шкільному класі».

Учні мають високий рівень навченості з цих предметів, конкурентноспроможні знання на рівні міста, області, України.

У 2019-2020 навчальному році учні гімназії взяли активну участь у II (міському) етапі Всеукраїнських предметних олімпіад.

Усього 46 призових місць:

I місце – 9

II місце – 14

III місце – 23

На III (обласному) етапі призових місць –7

Всеукраїнська олімпіада (IV етап) з української мови та літератури – Світлична Ольга  (учитель Холостова В.В.)

У I (міському) етапі Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт МАН наші гімназисти зайняли 18 місць:

I місце – 8

II місце – 8

III місце – 2

Обласний етап:

I місце – 5

II місце – 2

III місце – 3

У гімназії працює школа олімпійського резерву, де вчителі безкоштовно працюють з учнями, залучаються викладачі вищої школи.

Продовжуємо роботу в Міжнародному проекті Європейського Союзу «eTwinning» для шкільної спільноти. Проект розширює сферу освітніх можливостей учнів та вчителів, підвищує мотивацію та ступінь відкритості до Європи.Учні гімназії навчаються за Програмою Американської Ради міжнародної освіти Flex.

Підвищення якості надання освітніх послуг, упевнена готовність колективу працювати в режимі інноваційних реформувань. Забезпечення можливостей дітей для саморозвитку, самореалізації. Вдосконалення педагогічної майстерності вчителів. Упровадження нових освітніх технологій. Підвищення довіри до вчителя з боку суспільства

У гімназії працює 9 бюджетних гуртків: спортивні секції волейболу, баскетболу, вокально-інструментальний «Альтана», ансамбль сучасного танцю «Сузір’я», декоративно – прикладний «Хобі-Арт», ансамбль бального танцю «Реверанс», військово-патріотичний клуб «Школа безпеки», євроклуб «Європеєць» та 2 платних: клуб черлідингу «Winx», кіокушин карате.

Важливою умовою формування гармонійно розвинутої особистості є організація різних видів і форм естетичної та творчої діяльності учнів. Виявляти творчі здібності, таланти дітей, неповторність та оригінальність, безкінечну фантазію, розвивати естетичні смаки – ось основне завдання традиційних конкурсів декламаторського, вокального, музичного мистецтва.

Результат роботи творчих колективів гімназії у цьому році:

• IІІ місце міський конкурс проектів «Ми віримо в гарне майбутнє»;
  • I місце міський конкурс національно-патріотичних заходів театральна композиція «Чи винен я що патріот»;
  • IІІ місце обласний конкурс національно-патріотичних заходів театральна композиція «Чи винен я що патріот»;
  • I місце у міському конкурсі художньої самодіяльності «Світ дитячих захоплень» у номінації вокальне мистецтво (Ситник Кирил);
  • IIІ місце у міському конкурсі художньої самодіяльності «Світ дитячих захоплень» вокального ансамблю «Альтана» (керівник Ващенко А.Ю.);
  • IV місце у міському конкурсі художньої самодіяльності «Світ дитячих захоплень» ансамблю бального танцю «Реверанс» під керівництвом Пітулько Ю.С.;
  • Дипломанти фестивалю «Творче тріо» (вокально-хореографічна композиція «Школа –велика країна»);
  • III місце у міському конкурсі екологічних театрів (керівник Бородавка Т.Ю.)
  • I місце у Відкритому чемпіонаті з черлідингу команди «Winx» (керівник Синиця Т.С.)
  • I місце у міському турнірі з футболу «Шкіряний м’яч» (керівник Новік Т.Г.)
  • IV місце у міській інтелектуальній грі «Дебати» (керівник Олефіренко А.О.);
  • І, ІІ місця у міському конкурсі «Погляд майстра» (керівник Латишко І.І.);
  • І місце у «Шкільній футзальній лізі України» в рамках міської Спартакіади школярів (керівник Новік Т.Г.).

Міжнародна співпраця

• Робота євроклубу «Європеєць»
  • Співпраця з волонтерами
  • Подорожі країнами Європи.

Комфортна атмосфера

Удосконалення освітнього простору, матеріально-технічної бази: зовнішній і внутрішній дизайн гімназії ( їдальня, зона відпочинку, подвір’я).

Ми працюємо з колективом під девізом:

Треба йти вперед з життям, яке ніколи не зупиняється.

Е. Золя